Sinema Sistemleri Donanımları

D-BOX Hareketli Koltuklar

- Sinema seyircilerine yepyeni bir deneyim sunun
- Sinemanızın değerini arttırın.
- Esnek konfigürasyon yapısıyla kolayca D-Box'a geçin
- Daha fazla bilet satın
- Diğer sinemalarla rekabette fark yaratın


TMS Çözümleri

- Sinemanızda projektör veya ses prosesörü ayırt etmeden bütün sistemi tek bir yerden kontrol edin.
- Otomasyonunuzu da bağlayın.
- Bütün haftanın programını yapın ve TMS otomatik olarak sinemanızı yürütsün.
- DCP, KDM ve diğer içerikleri tek bir yerden yükleyin ve aktarın.
- Uzaktan, hatta akıllı telefonunuzla sinemanızı yönetin.
- Sinemanızı her anlamda kontrol altına alın.


3D Sistemler

GetD, Xpand, Masterimage, Volfoni, Dolby 3D vb..Pasif ve Aktif 3D Sistemler, şirketimiz tarafından temin edilir.


3D VİZYONDA PASİF ve AKTİF SİSTEMLER

Pasif Sistem kullanıldığında pasif 3D gözlükler hafif ve pilsiz olur. Bu sistemin kullanılması için projektörün önüne polarizör koyulur ve gümüş perde kullanılır. Gözlükler genellikle tek kullanımlıktır bu sebeple seyirciye genellikle satılır.

Aktif Sistem kullanıldığında aktif 3D gözlüklerde pil bulunduğu için, pasif gözlüklere göre nispeten biraz daha ağır olur. Salonun bir makine dairesine yakın bir yerinde verici bulunur. Bu aktif gözlüklerin çalışmasını sağlar. Aktif gözlükler, pasif gözlüklere göre daha pahalıdır bu sebeple sinema sahibi aktif gözlükleri geri toplar, bakımını yapar, pilini değiştirir, dezenfekte eder ve yeniden seyircilere sürer.


Harkness Perdeler

Şirketimiz, Dünya'nın önde gelen kaliteli Harkness Perdelerini sinemalara sağlamaktadır. Harkness Perdeler yüksek kaliteli olup uzun süre sağlamlığını korumaktadır.

Pasif 3D Sistem kullanıldığında, Harkness gümüş perdelerinden kullanılmaktadır. Aktif 3D Sistemi kullanıldığında veya 3D sistemi kullanılmadığında, klasik Harkness perdeleri kullanılmaktadır.

Harkness Perdeler hakkında daha ayrıntılı bilgi için; Harkness Perdeler


IMS2000

Dolby'nin Doremi firmasını satıl aldıktan sonra ürettiği ilk üründür. Projektörlere entegre medya sunucusudur. Web arayüzü sayesinde sunucuya dilediğiniz heryerden ulaşabilirsiniz.

IMS2000 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

- 2K içeriği 120fps, 4K içeriği ise 30fps oynatabilir.
- Gigabit Eternet arayüzü sayesinde DSS220 ile ethernet üzerinden bağlanır ve rack kabininde bulunan DSS220, projektörden uzak bir yerde kalabilir
- 2K ve 4K içerikler için uyumludur - 3TB harddisk belleği mevcuttur.(3x 1TB HDD, RAID 5)
- Düşük güç tüketimi
- Ses çıkışları; 16 kanal, AES-EBU, 96 KHz'e kadar 24 bit


Engelleri Kaldırın!

Dolby'nin CaptiView/CaptiLink ürünleri ile işitme engellerini, Fidelio ürünüyle de görme engellerini kaldırıyoruz!

Dolby CaptiView sistemi tiyatro koltuk bardak tutucusuna sığar, bükülebilir destek kolunda küçük bir OLED ekran oluşur. Kolay okunan ekran şarj başına 16 saate kadar süren bir şarj edilebilir lityum-iyon pil ile donatılmıştır. Yüksek kontrastlı ekran gizlilik siperliği ile birlikte gelir, bu yüzden doğrudan yakın oturan insanları etkilemez.

Dolby® Fidelio kablosuz ses sistemi; sinemalarda işitme engelliler (HI müziği) için güçlendirilmiş ses, görme engelliler (VI müziği) için açıklayıcı anlatım sunar. Sistem; kulaklık, USB bağlantıları üzerinden herhangi bir sunucuya bağlanan bir ses verici ve alıcıları barındıran bir şarj istasyonu ile kompakt bir ses alıcısı oluşur. Oditoryum ve kanal (VI veya HI) dokunmatik ekran tabletten yapılandırılabilir.


Akıllı İşaretler

Bildiğiniz gibi RTÜK'ün oluşturduğu Akıllı İşaretleri filmlerden önce gösterilmesi zorunlu. Dijital Sinema için Akıllı işretler'in gösterilmesi için daha önce küçük bir çalışma yapmış ve sizlerle paylaşmıştık. Akıllı İşaretleri Erkan CERİT (S3DWorks) ile birlikte elden geçirip 3D haline getirdik. 11 Clip'i 5'er saniyelik olarak kliplerini Flat ve Scope olarak ayrı ayrı oluşturup DCP formatına aktardık. Aşağıdaki pakette Akıllı İşaretler'i sadece 3D olarak görebileceksiniz. 3D olan DCP paketlerini 2D olarak oynatabilirsiniz. Konu hakkında ayrıntılı bilgiyi Sinema Genel Müdürlüğü Web Sitesinden bulabilirsiniz.


DCP içerikli Akıllı İşaretleri aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

SCOPE 3D   FLAT 3D